Diagnostika vozidel

Již řadu let se zabýváme diagnostikou elektronických systémů ve vozidlech.

Sama řídící jednotka zaznamenává a uchovává řadu údajů o chodu motoru. Speciálním diagnostickým software a příslušným komunikačním hardware provádíme tzv. sériovou diagnostiku čtením hodnot, vystupujících z řídích jednotek na datovém komunikačním rozhraní.

Důkladnější metoda je pak diagnostika paralelní. V jejích výstupech, které se podobají obrázkům od doktorů, se umí orientovat jenom odborník s velkými zkušenostmi.

Z křivek různých snímačů se dá posoudit i celkový mechanický stav motoru. Osciloskop je také výborný pomocník při zkoumání sporadických závad za jízdy, kdy se závada projevuje nahodile, nebo ji řídící jednotka vůbec není schopna zaznamenat do své paměti.

Při různých záškubech, pazvucích či jiných nestandartních projevech motoru je proto vhodné se u nás objednat na diagnostiku. Již jsme zákazníkům včasnou diagnostikou ušetřili nemálo peněz za velké opravy motorů, které mohou zvytečně vystoupat k desetitisícovým částkám.

Ceník prací
Použití čtečky chybových kódů CODE READER 150,- Kč
Použití programu VW SCAN pro komunikaci s řídícími jednotkami koncernových vozidel (Škoda, VW, Audi, Seat) 250,- Kč
Použití programu a přístroje TS 02 a diagnostiky LAUNCH X431 pro komunikaci s řídícími jednotkami ostatních vozidel – dle typu 350,- Kč
Práce s motortesterem a s dvanáctikanálovým osciloskopem HERMANN HMS 990 nebo osmikanálovým signál rekordérem TEXVIK 500,- Kč/hod.